Jak wybrać dobrą domenę do skutecznego pozycjonowania?

Pozycjonowanie stron internetowych jest dzisiaj najważniejszym narzędziem w promocji wirtualnego biznesu oraz pozyskiwania nowych klientów. Dlatego tak istotnym czynnikiem jest wybór odpowiedniej domeny, która będzie sprzyjać skutecznemu pozycjonowaniu i zwiększeniu zasięgu strony internetowej.

1. Krótko i na temat – to podstawa

Kiedy wybierasz domenę dla swojej strony, pamiętaj o jej krótkości oraz spójności z tematyką witryny. Domena powinna być przede wszystkim łatwa do zapamiętania dla użytkowników i spełniać zasady tworzenia nazw zgodne z SEO. Krótko mówiąc – im krótsza i bardziej adekwatna do tematu strony, tym lepiej.

2. Unikaj mylących rozszerzeń

O ile nie jest to konieczne, unikaj wykorzystywania rozszerzeń jak .biz czy .info, które krzywdzą Twoje pozycjonowanie. Szczególnie w przypadku branż, gdzie rozpoznawalne są klasyczne rozszerzenia .com, .pl, .eu czy .org.

3. Unikaj skomplikowanych nazw domenowych

Starsze systemy CMS, takie jak WordPress czy Joomla, nie radzą sobie najlepiej z przetwarzaniem nazw domenowych bogatych w znaki specjalne. Dlatego zdecyduj się na krótkie i łatwe w zapisie domeny. W ten sposób nie tylko ułatwisz sobie późniejszą pracę z CMS-em, ale również w czasie pozycjonowania strony.

4. Sprawdź dostępność nazwy domeny

Kiedy znalazłeś już odpowiednią nazwę domeny, sprawdź, czy jest ona dostępna. Na rynku jest wiele firm oferujących usługi rejestracji domen. Wykorzystaj taką, która oferuje możliwie najniższą cenę wraz z atrakcyjnymi pakietami wspierającymi Twój biznes.

Mając dobry hosting, profesjonalne SEO i dobrze dobraną nazwę domeny, osiągniesz skuteczne pozycjonowanie Twojej strony internetowej. Pamiętaj, jednak, że proces ten wymaga ciągłego doskonalenia i wdrażania nowych metod, wraz z rozwojem Twojego biznesu w internecie.

Tagi
real time marketing jako czesc strategii content marketingowej reklama kontekstowa czym jest jak dziala wszystko co musisz o niej wiedziec reklama produktowa google reklama w internecie 10 skutecznych sposobow reklama w sieci wyszukiwania rekrutacja i onboarding online wyzwania pracy hr owca remarketing reklama sledzaca robert lewandowski w 7 odslonach robots txt co to jest i jak dziala rodzaje stron internetowych semantyczne seo na czym polega i jakie ma zastosowanie senuto narzedzie do pozycjonowanie stron poradnik krok po kroku seo i pr jak dbac o wizerunek na kazdym froncie seo minion czyli szwajcarski scyzoryk dla specjalisty seo seo playbook naucz sie pozycjonowania od ekspertow seo rejs czyli najlepsze szkolenie seo relacja slowa kluczowe w seo czym sa i jak je dobierac stopka strony internetowej co powinna zawierac strategia marketingowa firmy rodzaje i przyklady subiekt gt nowoczesny program magazynowy do obslugi sprzedazy surfer seo przewodnik po najwazniejszych funkcjach system zarzadzania trescia cms co to jest rodzaje i przyklady szukaj inspiracji z google trends szukanie zaawansowane w google jak szukac skutecznie tiktok czy i jak moze wspierac biznes tworzenie stron www cena a jakosc uwazny obserwator rzeczywistosci jak dziennikarz stal sie copywriterem ux dla zielonych czyli jak wlezc miedzy skore a kosci ux to nie ui roznice miedzy user interface a user experience visual content marketing w pozycjonowaniu optymalizacja grafik oraz ich wplyw na seo voice search jaki wplyw na pozycjonowanie ma wyszukiwanie glosowe wakacje z google jak planujemy urlop w internecie white hat seo wojny brandow czyli jak walcza ze soba najbardziej popularne marki wordpress pozycjonowanie wybor domeny a pozycjonowanie wyskakujace okno czyli kiedy pop up jest skuteczny zabezpieczamy wordpress czyli jak skutecznie chronic strone zalozenie sklepu internetowego krok po kroku ile to naprawde kosztuje zaplecze seo zastosowanie praw murphyego w marketingu zdjecia produktowe o czym warto pamietac podczas fotografii produktowej zlecasz dzialania seo zobacz dlaczego i jak monitorowac pozycje serwisu w google z mapa interesariuszy nigdy sie nie zgubisz znak do zadan specjalnych czyli co to jest hashtag