Jak wpływać na jakość wszystkiego, co musisz wiedzieć o EAT i YMYL


Jak wpływać na jakość wszystkiego, co musisz wiedzieć o EAT i YMYL

W dzisiejszych czasach, gdy większość informacji jest dostępna online, to jakość zawartości internetowej stała się jednym z najważniejszych kryteriów dla użytkowników. Google doskonale zdaje sobie z tego sprawę i dlatego wprowadził dwa pojęcia, które mają zapewnić wysoką jakość treści: EAT (Expertise, Authoritativeness, Trustworthiness) i YMYL (Your Money or Your Life).

1. EAT – Kompetencje, autorytet i wiarygodność

EAT to skrót od Expertise, Authoritativeness, Trustworthiness, czyli kompetencje, autorytet i wiarygodność. W skrócie, jeśli chcesz wpływać na jakość swojego tekstu lub informacji, które zamieszczasz online, musisz zadbać o te trzy elementy.

Kompetencje oznaczają, że jako autor musisz posiadać wiedzę i doświadczenie w danym temacie. Powinieneś wykazać się wiedzą specjalistyczną i udowodnić swoje kompetencje w danym obszarze.

Autorytet to ważny czynnik, który wpływa na jakość zawartości. Jeśli jesteś uznawanym ekspertem w danej dziedzinie, masz większą szansę na dotarcie do szerokiej grupy odbiorców i zyskanie ich zaufania.

Wiarygodność to trzeci element EAT. Możesz zbudować wiarygodność, dostarczając rzetelne, sprawdzone informacje. Weryfikowalne źródła, badania naukowe i cyfrowe podpisy mogą pomóc w udowodnieniu, że Twoje treści są wiarygodne.

2. YMYL – Twój pieniądz lub Twoje życie

YMYL to pojęcie, które odnosi się do treści, które mogą mieć duży wpływ na czyjeś życie, zdrowie, finanse lub inne aspekty związane z bezpieczeństwem. Google przywiązuje dużą wagę do jakości treści YMYL i stosuje niższe standardy dla tego rodzaju informacji.

Jeśli Twoje treści dotyczą takich tematów jak medycyna, prawo, finanse, żywność, bezpieczeństwo, masz większą odpowiedzialność jako autor. Musisz dostarczać rzetelne, sprawdzone informacje, które opierają się na badaniach naukowych, sformułowaniach ekspertów i wiarygodnych źródłach.

Wzrost jakości treści i wpływ na EAT i YMYL są kluczowe dla osiągnięcia lepszych wyników w wyszukiwarce Google. Poprawienie jakości treści może przekładać się na większą widoczność, wzrost ruchu na stronie i większe zaufanie użytkowników.

3. Jak poprawić jakość treści?

– Wykorzystaj wiarygodne i sprawdzone źródła: Wstaw linki do badan naukowych, cyfrowych podpisów i odpowiednich ekspertów, aby udowodnić wiarygodność Twoich treści.

– Aktualizuj i monitoruj swoje treści regularnie: Staraj się być na bieżąco z najnowszymi informacjami i trendami w danej dziedzinie. Aktualizuj swoje treści w miarę potrzeby i usuń wszelkie nieaktualne i nieprawdziwe informacje.

– Stwórz różnorodne źródła treści: Nie opieraj się tylko na jednym rodzaju źródła. Wykorzystaj różnorodne materiały, takie jak artykuły naukowe, raporty, badania ankietowe, wywiady i opinie ekspertów.

– Pozyskaj autorytetne odnośniki: Współpracuj z innymi uznawanymi ekspertami w danej dziedzinie i wykorzystaj ich autorytet, aby wpływać na jakość Twoich treści.

4. Na co zwracać uwagę?

– Zawartość linków wewnętrznych i zewnętrznych: Sprawdź, czy linki, których używasz, prowadzą do wiarygodnych i wiarygodnych źródeł. Unikaj linków, które mogą być podejrzane lub mają niską jakość.

– Reputacja autora: Badaj reputację autora lub strony, która zamieszcza treści. Sprawdź, czy mają one dobrą opinię w branży i czy są uznawane za wiarygodne źródło informacji.

– Język i gramatyka: Dbaj o poprawność językową i gramatyczną swoich treści. Unikaj błędów, które mogą wpływać na wiarygodność Twojej treści.

Wnioski

EAT i YMYL są dwoma kluczowymi pojęciami w dzisiejszej erze internetowej. Dbałość o kompetencje, autorytet i wiarygodność razem z uwzględnieniem treści YMYL może wpływać na jakość Twoich treści oraz zwiększyć szanse na ich widoczność i zaufanie użytkowników. Pamiętaj, że jakość jest zawsze najważniejsza, gdy chodzi o publikowanie informacji online.

Tagi
real time marketing jako czesc strategii content marketingowej reklama kontekstowa czym jest jak dziala wszystko co musisz o niej wiedziec reklama produktowa google reklama w internecie 10 skutecznych sposobow reklama w sieci wyszukiwania rekrutacja i onboarding online wyzwania pracy hr owca remarketing reklama sledzaca robert lewandowski w 7 odslonach robots txt co to jest i jak dziala rodzaje stron internetowych semantyczne seo na czym polega i jakie ma zastosowanie senuto narzedzie do pozycjonowanie stron poradnik krok po kroku seo i pr jak dbac o wizerunek na kazdym froncie seo minion czyli szwajcarski scyzoryk dla specjalisty seo seo playbook naucz sie pozycjonowania od ekspertow seo rejs czyli najlepsze szkolenie seo relacja slowa kluczowe w seo czym sa i jak je dobierac stopka strony internetowej co powinna zawierac strategia marketingowa firmy rodzaje i przyklady subiekt gt nowoczesny program magazynowy do obslugi sprzedazy surfer seo przewodnik po najwazniejszych funkcjach system zarzadzania trescia cms co to jest rodzaje i przyklady szukaj inspiracji z google trends szukanie zaawansowane w google jak szukac skutecznie tiktok czy i jak moze wspierac biznes tworzenie stron www cena a jakosc uwazny obserwator rzeczywistosci jak dziennikarz stal sie copywriterem ux dla zielonych czyli jak wlezc miedzy skore a kosci ux to nie ui roznice miedzy user interface a user experience visual content marketing w pozycjonowaniu optymalizacja grafik oraz ich wplyw na seo voice search jaki wplyw na pozycjonowanie ma wyszukiwanie glosowe wakacje z google jak planujemy urlop w internecie white hat seo wojny brandow czyli jak walcza ze soba najbardziej popularne marki wordpress pozycjonowanie wybor domeny a pozycjonowanie wyskakujace okno czyli kiedy pop up jest skuteczny zabezpieczamy wordpress czyli jak skutecznie chronic strone zalozenie sklepu internetowego krok po kroku ile to naprawde kosztuje zaplecze seo zastosowanie praw murphyego w marketingu zdjecia produktowe o czym warto pamietac podczas fotografii produktowej zlecasz dzialania seo zobacz dlaczego i jak monitorowac pozycje serwisu w google z mapa interesariuszy nigdy sie nie zgubisz znak do zadan specjalnych czyli co to jest hashtag